בטח שמעתם על זה או אולי אפילו הייתם באירוע כזה, מאחר שהוא הופך ליותר ויותר נפוץ ברחבי ישראל: העירייה או המועצה מארגנות ערב של מוסיקה טובה, נקייה, יפה ונעימה עם מספר נגנים וזמרים (בדרך כלל כאלו מהדור הישן), אשר מגיעים למספר שעות להנעים את זמנם של האורחים.

 

בדרך כלל מדובר על אירועים שהכניסה אליהם חינם, מאחר שהמועצה המקומית מארגנת אותם והיא לא גובה כסף מתושביה, שמשלמים ארנונה מדי חודשיים. זאת אחת הסיבות שאירועים אלו כמעט תמיד מלאים עד אפס מקום והאווירה בהם מעולה ונעימה.

 

הקהל זורם, וגם הנגנים

 

בעבר, אירועים אלו, שירה בציבור או אירועי מוסיקה ללא השתתפות הקהל, היו נערכים בשעות הערב, אולם הטרנד החדש מדבר על אירועי צהריים (בעיקר בימי שישי או בחגים וערבי חג) או אפילו בשעות הבוקר.

 

על במה במקום כלשהו ביישוב מארגנים מערכת הגברה איכותית, סאונד טוב ורמקולים, כמה מאות כסאות לאורחים ויוצאים לדרך. בדרך כלל צוות הנגנים מורכב מגיטרה או שתיים, מפוחית, אקורדיון כמובן ולעתים אפילו פסנתר.

 

האווירה באירועים אלו היא אווירה חופשית וקלילה. אנשים מתיישבים, שומעים מוסיקה, הולכים וחוזרים. אין מחויבות לשבת ולא לזוז שעתיים כמו בקונצרט או הצגה, אין אווירה מחויטת של שקט מוחלט. הכל קליל, נעים וזורם לטובת המאזינים והאורחים.

 

בגלל האווירה הקלילה והנעימה, לעתים קרובות הקהל מבקש מוסיקה מסוימת או שירים אהובים ובדרך כלל (אם המוסיקאים יודעים את המילים והמנגינה ומכירים את השירים) הנגנים שמחים להיענות לדרישת הציבור.

 

אז בפעם הבאה שאתם רואים פרסום בפייסבוק או בעיתון על אירוע מוסיקה בישוב שלכם, לכן ותראו במה מדובר. הנאה מובטחת!​

מוסיקה כדרך חיים

הופעות שירה בציבור - הדבר האמיתי

אולי תעניין אותך גם הכתבה בנושא מוסיקה כדרך חיים לכתבה לחץ כאן >>>

052-2583204​