בעולמנו העכשווי המוסיקה תופסת חלק נכבד וחשוב מאוד בהוויה היום יומית. הדבר הזה מוצא את ביטויו במגוון תחומים בהם: הורדת שירים ונעימות למכשירים סלולאריים, ערוצי youtube עצמאיים, הפקות מוזיקליות עצמאיות, תחרויות מוזיקה יוקרתיות בערוצי הטלוויזיה המובילים. מופעים משולבי מוזיקה באירועי תרבות באולמות, ערים  ופארקים גדולים.

 

מצב זה הפועל לטובתם של זמרים, זמרות, מלחינים ומלחינות מצריך היערכות שונה ממה  שהיה קיים בימים עברו. עד לפני 20 שנה מספרם של ערוצי המוזיקה היה מצומצם וקטן בהרבה מהיום. רצית לשמוע מוסיקה מיוחדת? לא יכולת. אנשים היו מקובעים למוסיקה שהשמיעו ברדיו, דבר שיצר זרם מוסיקלי אחד ויחיד בישראל.

 

לא מעט אמנים לא קיבלו שום ביטוי מבחינת האזנות מאחר שהם לא היו בזרם המרכזי אשר הושמע בגלי הרדיו המעטים. בישראל לא הכירו כמעט בכלל מוסיקה מסוגים שונים ושירים מרחבי העולם פשוט כי הם לא היו מספיק נגישים.

 

נגישות המוסיקה

 

כל זה השתנה לפני כעשרים שנה בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, נגישות האינטרנט והחשיפה לעולם. פתאום בלחיצה אחת קטנה על כפתור אנו יכולים לשמוע כל שיר וכל סגנון מוסיקלי שקיים בעולם.

 

בזכות הנגישות הטכנולוגית, אנחנו יכולים, ושומעים, מוסיקה בכל מקום בחיים שלנו ובכל שעה ביום. כמובן ברכב או בבית בעזרת מערכות מוסיקה, כאשר אנחנו הולכים ברגל בעזרת הטלפון והאוזניות, כאשר רוחצים כלים, הולכים לישון או מתקלחים. המוסיקה נמצאת שם.

 

ומוסיקה עושה טוב ללב של האדם. מאות מחקרים הוכיחו כי מצב הרוח של האנשים עולה כאשר הם שומעים מוסיקה, וזה אפילו לא משנה איזה סוג של מוסיקה. צלילים גורמים לאדם להרגיש יותר טוב עם עצמו. המשך במאמר הבא…

מוסיקה כדרך חיים

מוסיקה כדרך חיים

אולי תעניין אותך גם הכתבה בנושא ארגון
שירה בציבור לכתבה לחץ כאן >>>

052-2583204​