המוסיקה הוא עולם ענק מלא סגנונות מגוונים מסוגים שונים המתאפיינים בקצבים שונים, מלודיות שונות, כלי נגינה שונים ואופי שונה. יחד עם זאת, ישנם סגנונות אליהם יכול כמעט כל אחד להתחבר, בין שעל בסיס יום יומי ובין שבמקרים ספציפיים, באווירה מסויימת. כך למשל, סגנונות פולקלור הם סגנונות שמרבית האנשים אינם שומעים אותם על בסיס יום יומי, אך סביבם מתנהלת תרבות שלמה של האזנה לפולקלור בימים מסויימים, בזמנים מסויימים, או באירועים מסויימים. הדוגמא המקומית שלנו הם שירי ארץ ישראל השינה.

 

מסרים וערכים ארץ ישראליים

 

שירים אלה, רובם חוברו והושרו בעשורים הראשונים מאז קום המדינה, הם שירים העוסקים רובם ככולם על ערכים של ארץ ישראל ושל צבא ההגנה לישראל. שירים אלה מלווים את מלחמות ישראל לאורך השנים, את הערכים שעל בסיסם הוקמה ארץ ישראל, ונושאים בתוכם מסרים וערכים שכל אחד מאיתנו יכול להתחבר אליהם. ייתכן שאינכם מתחברים למקצב, לקולות או לכלי הנגינה, אך אין ספק שמרבית שירי ארץ ישראל הישנה הם בעלי השפעה משמעותית על מצב הרוח, על הרגש ועל החיבור בינינו ובין המדינה וערכיה.

 

חיבור לישראליות שבתוכנו

 

את שירי ארץ ישראל הישנה אפשר לשמוע בעיקר בחגים ישראליים קלאסיים כמו יום העצמאות, בימי זכרון וגם במהלך סופי השבוע. שירים אלה מחברים אותנו אל השורשים, מחברים אותנו אל כל מה שאהבנו פעם, אל כל מה שכולנו אוהבים בישראליות שלנו, ואל כל הערכים והסמלים החשובים ביותר של ישראל. האזנה לאותם שירים באותם ימים מיוחדים, שבתוכם אפשר לכלול גם את סוף השבוע, את שישי שבת, מעצימה אצלנו את החוויה של אותם ימים ואותם אירועים מעבר לכל סוג אחר של מוסיקה.

 

העצמת החוויה מהאזנה להאזנה

 

אם אתם רוצים ליהנות מהחיבור הזה שמציעים שירי ארץ ישראל הישנה, כדאי ללמוד את התחום, להכיר את רפרטואר השירים השונים, ופשוט להאזין להם ברקע בכל יום שבו מצב הרוח מתאים לכך. לאורך זמן תוכלו להעמיק את הידע שלכם סביב הזמרים, הלהקות הצבאיות ומילות השיר, ולהעצים את החוויה מהאזנה להאזנה.

מה כל כך מיוחד בשירי ארץ ישראל הישנה

אולי תעניין אותך גם הכתבה בנושא אקורדיוניסט לאירועים. לכתבה לחץ כאן >>>

052-2583204​